Výhody siete REJK-NET

Garantujeme vám najlepší pomer ceny a kvality za poskytnuté služby.

Môžete si vyskúšať náš internet na 30 dní zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov.

Za naše ceny ručime. Žiadne skryté poplatkty. Žiadne nepredvídateľné faktúry.

FUP nemáme, nepoužívame. Náš internet používate bez akýchkoľvek obmedzení.

Na našej infolinke sme vám k dispozicíí nonstop 24 hodín denne.

Máte možnosť si zmeniť program/rýchlosť pripojenia kedykoľvek to potrebujete.

Zriadenie a inštalácia pripojenia do 5 pracovných dní od objednania.

Žiadny stres. Naši technici vám internet zapoja, nastavia a spoločne s vami vyskúšajú.

Samozrejmosťou je pripojenie viacerých zariadení káblom alebo bezdrôtovo cez Wifi.

Spojenie s REJK-NET sieťou

U vás doma/vo firme

Internet REJK-NET môžete využívať vďaka WiFi routru pohodlne kdekoľvek a na viacerých zariadeniach súčasne. Router pokryje signálom Váš byt, dom, záhradu či firmu. V dosahu pokrytia môžete tak používať notebook, tablet, telefón či dalšie zariadenia pripojené bezdrôtovo alebo káblom.

Na rozdiel od štandardného Wi-Fi protokolu, využívajú zariadenia v našej sieti riadenú rádiovú prevádzku, vďaka čomu každé zariadenie príjíma a odosiela dáta vo vopred určených časových slotoch. Pre zákazníkov to v praxi znamená, že internet je stabilnejší, rýchleší a kvalita celkového pripojenia je preto výborná.

Realizácia a inštalácia pripojenia

Dohodnutie termínu

Do 3 pracovných dní od objednania služieb vás budeme kontaktovať a dohodneme si termín inštalácie. Môžete si vybrať termín, ktorý vám bude vyhovovať

Pripravte sa na inštaláciu

Odporúčame, aby ste mali k dispozícii dve štandardné elektrické zásuvky. Porozmýšľajte, ktoré miesta chcete mať pokryté signálom a pred inštaláciou informujte technika.

Priebeh inštalácie

Technik spoločne s vami vykoná obhliadku priestoru a na základe merania odporučí umiestnenie antény. Dohodne s vami trasu kabeláže, vykoná inštaláciu a sfunkční pripojenie k internetu.

Po skončení inštalácie

Technik vám predvedie funkčnosť internetu a informuje vás o základnej funkčnosti zariadení. Ak ste si objednali aj WiFi router, nastaví ho a pripojí k bezdrôtovej sieti váš notebook či tablet.

Kde máme pokrytie?

Pozrite sa kde všade je REJK-NET internet dostupný.
Dostupnosť našej siete nájdete v prehľadnej mape a v zozname.

Zavoláme vám...

Neváhajte a napíšte nám na seba kontakt. My sa vám ozveme a so všetkým vám radi poradíme.

1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Otázky a odpovede
Prečítajte si tiež odpovede na najčastejšie otázky, ktoré sa nás pýtate.

Čo potrebujem na pripojenie?

Stačí akýkoľvek počítač, notebook či smartphone, ktorý má prehliadač internetových stránok a je možné ho pripojiť k internetu (káblom alebo bezdrôtovo). Na operačnom systéme takisto nezáleží. Môžete používať Mac OS X, Windows, Linux, či akýkoľvek iný systém podporujúci komunikáciu cez TCP/IP protokol. Radi by sme vás však požiadali, aby ste si pred inštaláciou pripravili, alebo mali voľnú jednu 230V elektrickú zásuvku, do ktorej bude zapojený napájací adaptér prijímacej antény. Ak chcete používať aj WiFi router, pripravte si zásuvky dve.

Pomocou akej technológie funguje REJK-NET?

Používame bezdrôtovú technológiu, ktorá využíva časový multiplex a protokol MIMO TDMA a pre prenos dát sú využité obe polarizácie (vertikálna aj horizontálna). Takisto pri výstavbe siete dbáme na kvalitu použitých komponentov, dodržujeme striktné pracovné postupy a záložné riešenia. Funkčnosť siete nepretržite kontroluje dohľadový a monitorovací systém. Vďaka tomu je spoľahlivosť a kvalita siete kiki neustále pod dohľadom.

Ak si objednám WiFi router, kde všade mi bude fungovať WiFi / aké bude mať pokrytie?

Kvalita a dosah WiFi signálu závisí na množstve podmienok a preto je ťažké toto presne odhadnúť. Mikrovlny na frekvencii 2,4GHz (na ktorej pracuje WiFi) majú vlnenie o dĺžke vlny 12,5cm a teda tieto sa úplne odrazia od objektu/prekážky väčšej ako dĺžka vlny. Odporúčame, aby ste pri používaní WiFi mali zariadenie v priamej viditeľnosti od WiFi routra. Vo väčšine prípadov je WiFi možné používať cez jednu resp. dve steny, avšak kvalita a dosah signálu sú závislé na materiáloch, z akého sú prekážky vyhotovené. Všeobecne môžeme povedať, že signál sa dobre šíri cez sadrokartónové steny/stropy a horšie cez železobetónové priečky/stropy. Mikrovlny zle taktiež prechádzajú vodou, ktorá ich dokáže pohltiť až na 95%. Prekážkou preto sú aj veľké a husté izbové rastliny v domácnosti, či stromy vonku. K rušeniu WiFi signálu môže dôjsť aj vplyvom ostatných spotrebičov v domácnosti (napríklad mikrovlnná rúra, Bluetooth, zariadenia na bezdrôtový prenos audia/videa a pod.). Zo skúseností WiFi router uspokojivo pokryje signálom štandardný panelákový byt či jednopodlažný rodinný dom.